V Kudlově dlouhodobě chyběl prostor, kde by se mohli obyvatelé scházet a trávit volný čas, například při kulturních akcích či sportu. V místě bývalé restaurace nyní stojí multifunkční objekt s klubovnou, kanceláří, hygienické a technické zázemí a multifunkční sál s kapacitou minimálně 50 sedících osob. Strop dosahuje výšky 4,2 metrů, což umožní, aby se ve vnitřních prostorách hrál například i stolní tenis. Sál je propojen výdejním oknem s kuchyňkou.

Dominantou objektu je venkovní terasa o velikosti 40 metrů čtverečních, která posouží i k posezení. Na zahradě se kromě vybetonované plochy, která do budoucna může sloužit jako místo pro podium, nachází i dětské hřiště s lité pryže, s vybudovaným herním „workoutovým“ prvkem a velká dětská houpačka.

Více sto Habrů obecných vysázených po obvodu pozemku a zahrady funguje jako živý plot.

Investice do projektu přesáhla 22 milionů korun

V srpnu 2020 koupilo město objekt bývalé restaurace za 4,5 milionu korun. Cena rekonstrukce objektu a úpravy okolí, bez projektových částí, vnitřního vybavení a přeložek nízkého napětí dosáhla téměř 14,5 milionu bez DPH.

„Celková cena, kterou investovalo město Zlín, prostřednictvím Nemovitostí města Zlína a Komise místní části do objektu občanské vybavenosti v Kudlově, přesahuje částku 22,5 milionů korun,“ uvedl jednatel Nemovitostí města Zlína Tomáš Krajíček.