Benefiční sbírka Zlínská akce cihla vyvrcholila slavnostním programem na náměstí Míru. Výtěžek dostanou postižení spoluobčané

V ní měl každý, kdo si ve stáncích koupil za sto korun a pomaloval cihličku, možnost přispět právě na podporu samostatného života lidí s mentálním postižením.

Slavnostní zakončení se odehrálo na náměstí Míru. Program pro veřejnost si připravily děti ze speciálních základních škol, folklorní soubory a kapely působící při základních uměleckých školách. Handicapované lidi podpořil i herec a moderátor Dušan Sitek a cestovatel Miroslav Zikmund. Ten řekl, že pomoc takovým lidem mu připomíná snímek o nemocném slůněti, kterému v potížích pomáhalo celé stádo.

„Vybral jsem si tuto paralelu, abych vyjádřil přesvědčení, že i my lidé jsme nadáni nejenom citem, ale i rozumem a pochopením pro naše přátele, kteří z jakýchkoliv důvodů nemají výsadu, kterou máme my zdravější. Přál bych si, aby akci cihla podpořili všichni, kteří jsou na tom lépe,“ řekl Zikmund.

Výtěžek spolu s tím loňským použijí organizátoři na rekonstrukci místnosti v Netradiční tréninkové kavárně Slunečnice, kde pracují lidé s mentálním postižením.

Veronika Vágnerová