„Letní sezona tak bude zahájena s hrací plochou v novém kabátě, která potěší děti všech věkových kategorií," prozradila s úsměvem mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Jedná se o moderní hřiště většího rozsahu s celoročním využitím. Bude obsahovat herní plochy pro menší a větší děti.

„Hřiště bude vsazeno do stávající zeleně tak, aby nenarušovalo přírodní ráz. V rámci rekonstrukce budou osazeny nové, moderní a neotřelé herní prvky pro děti 2 - 15 let s doplněním funkčních a bezpečných dopadových ploch. Mezi herními prvky se nejmenší děti můžou těšit na rozměrnou pískovou plochu s mechanickým bagrem, houpačkou pro batolata, prvek pro hru s pískem a vodou, skluzavkou a pružinovým houpadlem, dopadové plochy pak budou doplněny velkým lanovým centrem pro věkovou kategorii 5+, nové houpací centrum s různými typy sedaček včetně dvousedačky, dále závěsná odpočinková houpadla, kolotoč multispinner a v neposlední řadě určitě všechny nadchne zapuštěná trampolína o rozměru 1 krát 3 metry. Možná pro některé děti přestane být záhadou komunikační spojení díky osazení herního prvku šeptanda z jednoho konce hřiště na druhý. Hřiště bude také doplněno novým mobiliářem, jako jsou lavičky, odpadkové koše a piknikové stolky se zastíněním,“ vyjmenovala Dita Doleželová z odboru rozvoje města.

Dodala, že do plochy bylo zakomponováno logo Máme rádi Štěrkáč, které vzniklo při dotazníkovém průzkumu spokojenosti občanů a jehož autorem je Hana Janečková z UTB ve Zlíně.

Multifunkční hřiště bude tvořit přirozený centrální prvek pro volnočasové aktivity a zatraktivní tuto oblast i mimo letní sezónu. Otrokovickou radnici vyjde přibližně na 5,9 milionů korun a finanční prostředky budou čerpány z rozpočtu města na tento rok.