„U staveb, kdy jedna navazuje na druhou, se to bohužel někdy stane. V případě knihovny bylo potřeba použít jiné technické řešení, čímž se zpozdila i pokládka dlažby na ulici Školní," uvedl na příkladu Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí. Podle něj bylo během stavby stále potřeba jednotlivé termíny dolaďovat.

„Přes léto už se vše dokončí a park bychom chtěli veřejnosti otevřít v průběhu měsíce září," doplnil Bedřich Landsfeld.

Při úpravě parku padly desítky stromů, dle tvrzení radnice především ze zdravotních důvodů. Bylo ale vysazeno téměř 300 nových a více než jedenáct tisíc bylin a trvalek. Skončila také tmavá zákoutí, kde se rádi a často ubytovávali bezdomovci, uživatelé drog nebo sloužila jako veřejné, přírodní WC.

„Já si snad nepamatuji, kdy se něco zvládlo včas. Přijde mi, že dodržování lhůt a termínů je v dnešní době nějaký nadstandard. Hlavně tedy, co se placení faktur týká. Jako živnostník to vím dobře," poznamenal Zdeněk Horký, jeden z chodců ve Školní ulici.

Podobně jako v případě Gahurova prospektu je zde zátěžový trávník. To znamená, že se přes něj smí chodit a může se na něm i ležet. Atraktivitu parku má navíc zvýšit i přítomnost bezplatné wi-fi zóny.