V první části koncertu zazněly písně od Hradišťanu. „Primáš Jiří Pavlica všechny překvapil. Neplánovaně, přímo během vystoupení, zařadil dvě písně pro přítomné děti nebo jednu z písní věnoval nic netušícím novomanželům, kteří měli ve Štípě před týdnem svatbu,“ prozradil štípský varhaník a organizátor koncertu Lubomír Hnilica.

Druhá část koncertu patřila varhanám. Krátký recitál zakončený slavnou Toccatou d-mol od Johana Sebastiana Bacha přednesl varhaník Josef Fojta.

Třetí část vystoupení bylo spojení zvuku varhan a cimbálové muziky. Josef Fojta se představil nejenom jako vynikající varhaník, ale i jako excelentní hráč na bicí nástroje. Jeho sóla na perkuse publikum odměnilo okamžitým potleskem.

„Jsem moc rád, že se koncert podařil a že se podle ohlasů a reakcí posluchačů moc líbil, také pan Pavlica a celý Hradišťan si prostředí a zázemí koncertu pochvalovali. Je třeba také poděkovat panu Pavlicovi, že svolil uspořádání dvou vystoupení v jednom dnu, což činí zcela výjimečně a také Jožkovi Fojtovi, který bezprostředně po vystoupení odcestoval koncertovat až do daleké Keni“ uvedl Hnilica.

Koncert se konal za podpory z Kulturního fondu města Zlína a Fondu kultury Zlínského kraje a byl především poděkováním všem, kteří se byli ochotni přispět na probíhající restaurování místních varhan. „Když jsem slyšel vaše varhany, zněly moc hezky. Jsou krásné. Vklad do restaurování není jen vklad pro tuto generaci, ale též pro generace budoucí. Je dobré si připomenout, že když dá dnes někdo peníze na opravu varhan, tak vlastně dává velký dar svým dětem a vnukům,“ řekl primáš Hradišťanu Jiří Pavlica.

Při nedělním vystoupení se vybralo na další renovaci varhan jednatřicet tisíc korun. K úplnému dokončení budou ještě zapotřebí necelé dva miliony korun.