Vjezd i výjezd na most tak bude možný ze všech směrů. V rámci druhé části se společně se stavebními pracemi na I/49 uskuteční úprava točny MHD Pančava.

„Zásadní změnou oproti současnému stavu bude uzavření koncové části ulice Pančava pro všechny motoristy, přičemž výjimka bude platit jen pro vozy MHD a Integrovaného záchranného systému,“ informoval náměstek primátora a radní pro dopravu Michal Čížek.

Pašoval ve vlaku téměř 800 léků na výrobu pervitinu, vyčmuchal ho pes.
Pašoval ve vlaku téměř 800 léků na výrobu pervitinu, vyčmuchal ho pes

S menším omezením musí počítat i pěší, vyčlení se pro ně speciální koridory. Provoz MHD ve směru do Pančavy a dále do Lužkovic a Želechovic zůstane beze změn.Začátkem března se obnoví i práce na komunikacích v ulicích Pekárenská a Cecilka. Zde se jedná o rekonstrukci místní křižovatky a navazujících komunikací.

Ulice Pekárenská bude po dobu stavby v úseku před křižovatkou jednosměrná ve stejném režimu jako na podzim loňského roku. Odhaduje se, že práce potrvají až do května.

Objízdná trasa při uzavření okolí točny MHD na PančavěObjízdná trasa při uzavření okolí točny MHD na PančavěZdroj: město Zlín

Opravy loni začaly s měsíčním zpožděním a komplikacemi

Jedním z nejdiskutovanějších témat v závěru uplynulého roku ve Zlíně bylo nové silniční napojení průmyslové zóny ve Zlíně-Přílukách, které bylo otevřeno s měsíčním zpožděním 8. prosince. Starý most přes Dřevnici byl totiž definitivně uzavřen a řidiči si tak museli nově zvykat na řadu změn. 

Nový most do Průmyslové zóny Příluky
Starý most v Přílukách nadobro zavře, nový otevírá. Jak bude řešena doprava

Otevření nového mostu provázela řada dopravních novinek, které minimálně zpočátku způsobovaly motoristům komplikace a tvořily se tak dopravní kolony.Především odbočení vpravo na nový most – při jízdě od Vizovic, motalo některým řidičům hlavu.

Proto byl v polovině prosince semafor doplněn o směrovou šipku pro upřesnění, že se jedná o světelnou signalizaci pro směr rovně.