Mrazivé počasí nikomu nevadilo, stovky lidí si přišli pochutnat na tmavé polévce, grilovaných klobáskách, teplém ovaru nebo také na horké medovině.

„Koupila jsem si játra, podbradek, k tomu si vzala jeden krajíček chleba, ten mi postačí," zasmála se o silvestrovském dopoledni Pavlína Slouková ze Spytihněvi.

Dobroty prý ale sníst sama nehodlala, pomoci ji měl její manžel, který v ruce svíral zase pro změnu dva krajíce.

„To není každopádně náš oběd, ale spíše předkrm před ním. Pak to všechno zapijeme medovinou a domů se půjdeme dojíst," dodala Pavlína Slouková, pravidelná návštěvnice silvestrovské zabíjačky.

Teplým svařákem se zahříval zase Břetislav Bryška ze Spytihněvi.

„Dal jsem si už i polívku, byla velice dobrá. Jinak manželka koupila podbradek a játra. To bude naše spíše jen taková svačinka," řekl spokojený návštěvník akce Břetislav Bryška.

Zatímco lidé si pochutnávali, v prodejních stáncích měli plné ruce práce. Navíc na zabíjačku se prý připravovali i tři dny dopředu.

„Koupili jsme půl tuny masa, ještě včera jsme škvařili sádlo, dělali jitrnice či tlačenku. Zkrátka zabíjačková klasika. Minulý rok jsme toho měli málo, pro tentokrát jsme proto udělali jednou tak větší dávku," podotkl na Silvestra Josef Polášek, který každoročně vypomáhá svým bratrům při zabíjačce.

Větší množství se prý vyplatilo.

„Počasí je oproti loňsku krásné, tehdy pršelo. Každá zabíjačka je ovšem risk, nikdy nevíte, kolik přijde lidí, zda zásoby masa nebudou velké nebo naopak malé," dodal Josef Polášek.