Přes startovní rampu na náměstí ve Slušovicích, přejede dnes v 9 hodin ráno tedy 129 soutěžních posádek, což znamená překonání dosavadního rekordu startujících na tomto rallysprintu z roku 2004. Tehdy se na start postavilo pouze o jednu posádku méně. Překonání rekordu však závisí na účasti jedné z posádek, jmenovitě posádce Štěpánek – Omelka na voze škoda octavia WRC, jenž při testu poškodila svůj vůz a od technických komisařů dostala povolení ke startu pouze v případě , že jim včas svůj speciál po opravě předloží k dodatečné technické přejímce.

Do bojů o cenné vavříny se zapojí celkem čtyři vozy královské třídy WRC, pět vozů produktivně se rozvíjející kategorie super 2000, ale také spousta nejen místních borců, pilotujících produkční vozy skupiny N 4.

Největším favoritem na vítězství, je obhájce loňského triumfu Roman Kresta, pro něhož je tato soutěž v domácím prostředí s vozem WRC příjemným zpestřením v dobře rozjeté sezóně tzv. velkých soutěží.

Nejrychlejší posádka je po překonání devíti rychlostních zkoušek o délce 76 kilometrů, očekávána v cíly rallysprintu na náměstí ve Slušovicích v 15 hodin 25 minut.

Jiří Hejtmánek