Jako obrovský problém vnímá nedostatek parkovacích míst na sídlišti Štěrkoviště například maminka dvou malých dětí Eva Doležalová. „V poslední době je to opravdu hrůza. Pokud přijedu domů později odpoledne nebo až večer, všechna místa jsou plná, nezřídka se nám dokonce stává, že musíme parkovat místo u domu až u fotbalového stadionu,“ postěžovala si obyvatelka jednoho ze čtyř věžáků na Štěrkovišti. Areál stadionu se přitom nachází od panelových domů asi půl kilometru.

Potíž je podle ní hlavně v tom, že oproti dřívějším letům má řada lidí třeba dvě auta. „Leckdo navíc zaparkuje s velkým vozem tak, že zabírá v podstatě dvě místa. Opravdu tu bývá totálně plno a rozhodně by s tím město mělo něco udělat. Kapacita parkovišť tady totiž odpovídá tak době před patnácti lety, ale míst by bylo potřeba nejméně o třetinu víc,“ míní Doležalová.

Jednadvacetiletá Aneta Dovrtělová má podobnou zkušenost. „Když se s přítelem vracíme autem domů pozdě, parkujeme často u nedalekého učiliště, před domem prostě místo není. Před nedávnem jsem ale viděla v chodbě vyvěšené oznámení, že s tím město konečně bude něco dělat, chystá se rekonstrukce. Myslím, že už skutečně bylo načase,“ konstatovala studentka.

Mluvčí radnice Milan Plesar její slova o plánech města potvrdil. „Víme o tom a aktuálně zvažujeme vybudovat na sídlišti nová parkovací místa. Musíme ale zvážit kde. Zda zřídit novou plochu nebo rozšířit současné. Pokud to bude jen trochu možné, půjdeme do toho,“ objasnil Plesar s tím, že další místa jsou důležitá i vzhledem k budoucí nové výstavbě. Přesný termín zbudování zatím nebyl schopen říci.