„Důvodem pro stavbu byl nevyhovující stav objektu, kdy sociální zázemí bylo na hraně životnosti a ani prostory pro občerstvení nevyhovovaly aktuálním potřebám,“ uvedla mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Rekreační oblast Štěrkoviště se tak po letech dostává zpět do kondice.

„Je to perla Otrokovic, kterou si musíme hýčkat. Naším cílem ale není přilákat sem davy cizích turistů, ale udělat ji atraktivní a příjemnou především pro občany našeho města,“ sdělila starostka Hana Večerková.

Oblast se stala oblíbeným cílem řady rodin díky revitalizovanému dětskému hřišti.

V areálu Svitu ve Zlíně otevřel nový Albert. 23.11. 2022
VIDEO: Ve zlínském Svitu otevřel nový Albert, už pátý ve městě

„Nová mola vybízí k posezení a odpočinku nejen v sezóně, ale i časně z jara nebo na podzim, kdy má okolní krajina zcela jiný ráz. Na revitalizovaných hřištích se lidé také schází vždy, když to počasí dovolí, a ping pong někteří hrají i v zimě. Jednou z věcí, které zde ale chyběly je kvalitní zázemí - ať už jde o toalety, nebo příjemné posezení u občerstvení. Toho se lidé dočkají v nadcházející sezóně,“ dodala Večerková.

Ještě do konce roku bude zahájena kompletní demolice stávající budovy. Na vzniklé ploše se následně postaví nová budova občerstvení včetně nového veřejného sociálního a hygienického zázemí. Nedílnou součástí stavby jsou úpravy přípojek i zpevněné plochy.

„Do konce května bude objekt připraven stavebně a všechny další aktivity jsou plánovány tak, aby mohl sloužit lidem od začátku sezóny,“ uzavřel místostarosta Petr Ťopek.