Čertovské řádění přilákalo tradičně tisíce lidí. U stánků kde se vařila zabijačka a horká kyselice, či se grilovaly klobásy nebo peklo maso, také u těch, kde se prodávaly frgály a trdelníky, voněly tisíce chutí. Lidé také „nakukovali“ ke stánkům řemeslníků, kteří předváděli své umění, mnohdy i to, na které se dávno již zapomnělo.

„Ta kyselice je výborná, už si na ni jdeme po třetí,“ svěřila se například Zdenka Martinová, která sem jezdí za svými místními přáteli ze Zlína. Dodala, že nakoupila i pár drobností k Vánocům pro své blízké.

„Vždy si to tady užiji, letos je k tomu pořádná zima,“ usmála se Martina.

Atmosféru blížících se Vánoc dokreslovaly i sněhové vločky, které se snášely z nebe. Proto mezi téměř čtyřmi stovkami stánků byly nejvíce v obležení právě ty, které nabízely horký svařák, svařený mošt, punč i pálenku a další horké speciality. K tomu všemu se městem linula lidová hudba, která hrála téměř na každém rohu.

„Chceme stále zachovávat tradiční ráz této akce, proto vždy organizátoři kladou důraz na folklor a lidové tradice,“ vysvětlila za ně mluvčí města Valašské Klobouky Lenka Zvonková. Doplnila, že jarmek každý rok navštíví tisíce lidí.

„Už to nejsme ani schopni spočítat, protože nemáme vstupné,“ usmála se.

„Lidé tady přijdou, ochutnají dobroty, ale také si je mohu třeba vyrobit,“ doplnila.

A právě v dřevěnici Kosenka si mohli návštěvníci akce vyzkoušet, jaké je to dělat vlastnoručně šindele. Kousek odtud zase ochutnat to nejlepší valašské zelí.

„Jezdíme sem dvacet let. To byly naše děti ještě malé. Pamatuji, jak se bály čertů. Rádi na to vzpomínáme. Samozřejmě, tohle je pro naši rodinu již tradiční akce a proto si ji, pokud můžeme, nenecháme ujít,“ svěřil se návštěvník Richard Valko, který na jarmark jezdí i s rodinou ze slovenského Trenčína.

A není sám, kdo má tento jarmark ve Valašských Kloboukách rád. Tuto sobotu na něm nechyběl ani Petr Olivík z Brna.

„Jezdíme sem na čerty, aspoň týden jsou pak naše děti hodné,“ usmál se tatínek Terezky a Davídka.