V centru Petrůvky postupně vyrostlo nejen multifunkční hřiště, ale i zastřešený prostor pro konání nejrůznějších akcí.

V obci tenkrát dokonce proběhlo i malé místní referendum.

„V té době se Petrůvka odpojila od Slavičína a mnozí se báli příliš velké investice do kulturního zázemí. Nakonec jsou ale všichni spokojeni a s odstupem času se rozhodnutí tehdejšího zastupitelstva jeví jako správné," potvrzuje starostka Petra Polášková.

JEDEN Z PRVNÍCH ZASTŘEŠENÝCH AREÁLŮ

„Měli jsme jeden z prvních zastřešených areálů široko daleko," radují se místní.

„Je to tady super, stále hezky upravené a stále se to vylepšuje," dodávají.

Řada turistů a návštěvníků obce je překvapena tímto areálem a líbí se jim. Prostor zdaleka neslouží jen sportovcům, ale je i kulturním areálem, kde se místní rádi scházejí a pořádají zde i své soukromé oslavy a akce. Poblíž je také fotbalové hřiště i tenisový kurt.

Aktuálně byl u areálu zastřešen kiosek.

„Teď se dá přejít suchou nohou z tanečního parketu do kiosku, je tam nový strop i nová podlaha, elektřina, vodovod…," vyjmenovává spokojeně starostka.

„Z původního kiosku zůstaly pouze obvodové stěny. Obec do rekonstrukce investovala odhadem sto tisíc korun a s budováním pomáhali rovněž zástupci jednotlivých složek, tedy fotbalisté, hasiči, členové lyžařského oddílu," doplnila.

Současně proběhly velké úpravy uvnitř zdejšího „kulturáku" (multifunkční budova, ve které mají zázemí také zdejší spolky, např. TJ Sokol, je zde veřejné WC i místní sál, kde bývají různé oslavy, je tam i klubovna včetně baru).

V HORNÍM PATŘE VYBUDOVALI KLUBOVNU

„Před pěti lety jsme dostali od Zlínského kraje dotace na strop a opravu střechy," prozradila Petra Polášková.

„Horní patro nyní dokončujeme, udělali jsme tam sociální zařízení a z dotací jsme vybudovali v patře klubovnu, kde je také nový sportovní sál," sdělila Deníku.

Investovalo se zejména do kvalitních podlah, aby byly pro sportovce bezpečné. Nyní mohou prostor využívat nejen sportovci, ale také malé děti, které při špatném počasí neměly v Petrůvce mnoho možností.

„Jsme rádi, že budeme moci využívat nový sportovní sál v této budově pro cvičení," říká za zdejší ženy, které si libují v rehabilitačním cvičení i fitness, Marie Čadová.

„Cvičí nás vždy přibližně 15 a nyní je to dost komplikované, takže se do nových prostor opravdu těšíme. Zatím se chodíme kochat, protože je to tam velmi hezké a prostorné, ale otevřeno to bude až od září," vysvětluje Čadová.

Nově zbudované prostory by do budoucna mohli využívat i mladí hasiči, kteří by tam chtěli mít malou střelnici.

Opravy obecního domu byly dokončeny teprve před pár týdny.

„Ještě dokončujeme drobnosti, ale už finišujeme. Chceme také dokoupit vybavení," plánuje starostka. Do září by mělo být hotovo a proběhne i slavnostní otevření. Tato rekonstrukce horního patra vyšla na 650 tisíc, z čehož dotace činí 400 tisíc.

„Máme velice šikovné zastupitelstvo, jsou mladí a akční, tak jsme rádi," uzavírá místní obyvatelka Marie Čadová.

MARCELA KANIOVÁ