„Ze čtyř Správ a údržeb silnic ve Zlínském kraji jsme obdrželi třiatřicet návrhů na umístění značky Zimní výbava na silnicích II. a III. třídy. Některé z nich jsou totožné, protože se týkají stejné silnice, která jen protíná hranici dvou sousedních okresů,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Podle něj první návrhy zřejmě nevycházejí ze stejných kritérií. „Například jeden z okresů poslal čtrnáct návrhů, jiný jen dva. Problém je v tom, že pro umisťování této nové značky žádný oficiální jednotný výklad neexistuje,“ podotkl Malý.

Dopravní značka Zimní výbava dovoluje v období od 1. listopadu do 30. dubna vjezd pouze automobilům vybaveným zimními pneumatikami s předepsanou minimální hloubkou dezénu čtyři nebo šest milimetrů. Řidiči by tuto povinnost měli bez ohledu na skutečné počasí. Tedy i za relativně vysokých teplot bez sněhu a ledu by každý motorista, jehož vozidlo nemá zimní pneumatiky, mohl být v takto označeném úseku silnice pokutován nebo by jej musel objíždět po jiných trasách.

„O umístění značek budeme ještě jednat s policisty a příslušnými odbory dopravy. Budou nás zajímat také zkušenosti z jiných krajů,“ dodal Malý.