Nejblíže ke stavbě má budoucí rozhledna ve Vlachově Lhotě, která bude stát už v příštím roce. „Bude to dřevostavba. Víc než deset metrů mít nebude. Měla by být volně přístupná veřejnosti po celý rok,“ vysvětlil starosta obce Libor Mana. Návštěvníkům se z ní nabídne pohled na celý mikroregion Ploština.
Další dvě vyhlídky by měly vyrůst na vrcholu Komonec u Luhačovic a také ve Zlíně, kde však o jejím umístění není zatím rozhodnuto.

„K realizaci rozhledny na Komonci zatím nepřistupujeme, protože nejsou vyjasněny majetkoprávní vztahy u pozemku, na kterém by měla stát,“ upozornila starostka Pozlovic Olga Tkáčová.

Nejstarší rozhlednou v okrese je pětapadesát metrů vysoká Doubrava nedaleko obce Loučka, která byla otevřena v roce 2004. Výhled do dvou údolí, od Zlína po Jasennou a od Valašských Klobouk po Luhačovice, se návštěvníkům naskytne po vystoupání sto sedmdesáti čtyř schodů.

„Při dobré viditelnosti je vidět například na Beskydy od Radhoště až po Lysou horu nebo na Malou Fatru. Někdy dokonce až na Roháče v západních Tatrách,“ přiblížil správce rozhledny Radomír Žálek.

Rozhledna z ocelové konstrukce je přístupná od poloviny března do poloviny listopadu. Za sezonu ji navštíví pět a půl tisíce lidí. O dva roky mladší je dvaadvacet metrů vysoká dřevěná věž na vrchu Královec nad Valašskými Klobouky. Ta je celoročně volně přístupná. „I při menší viditelnosti je z ní vidět na Velkou Javořinu či Považský Inovec,“ uvedla vedoucí valašskoklobouckého informačního centra Marie Kolajová.