To je otázka, na niž nyní společnost Lázně Luhačovice jako investor nákladné akce intenzivně hledá odpověď.

Od prosince loňského roku má přitom na výstavbu parkoviště poblíž lázeňského domu Morava přiklepnutu více než šestnáctimilionovou dotaci od Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava.

Podle původních předpokladů měla stavba dokonce začít sloužit svému účelu už ke konci příštího roku.

„Nabídnout měla 91 parkovacích míst, z toho šest vyčleněných pro handicapované,“ přibližuje mluvčí Úřadu Regionální rady Renata Škrobálková.

Prostory dostačují

Tento plán však dostal v posledních dnech povážlivé trhliny.

„Mám informace, že vedení lázní zvažuje, že od projektu upustí. Pro své hosty totiž pronajímá spodní část dvoupodlažního parkoviště nad radnicí a podle všeho se zdá, že mu tyto prostory zatím dostačují,“ okomentoval nastalou situaci starosta Luhačovic František Hubáček.

To, že výstavba nového suterénního parkoviště není v příštích měsících vůbec jistá, potvrdilo i krátké vyjádření obchodního ředitele Lázní Luhačovice Jiřího Dědka.

„Vše teprve řešíme na úrovni představenstva společnosti. Zvažujeme totiž efektivitu celé investice,“ sdělil stručně Dědek.

Najít volné parkovací místo v samotném středu Luhačovic přitom obvykle nebývá pro šoféry nic jednoduchého. Souhlasí s tím i Vlastimil Slovák, který ve městě bydlí a zároveň i provozuje autoškolu.

„Problém mívají hlavně řidiči, kteří to tu neznají a snaží se ušetřit. Často bloudí městem a hledají parkování zdarma, většinou ale mají smůlu. A od nádraží, kde se skutečně parkuje bezplatně, to už zase mají do centra daleko,“ krčí rameny Slovák.

Právě s tím by vznik další parkovací plochy při hotelu Morava mohl pomoci.

„Vzhledem k tomu, že nový parkovací dům by využívali zejména lázeňští hosté, došlo by díky tomu k uvolnění parkovacích míst pro návštěvníky centra města a také pro jeho obyvatele,“ objasnila Renata Škrobálková.

Vedení rozhodne do čtrnácti dní

O tom, zdali se Lázně Luhačovice do nákladné výstavby suterénního parkoviště, která by měla celkem spolknout více než 50 milionů korun, skutečně pustí, se má rozhodnout v nejbližších dnech.

„Jasno bychom chtěli mít do týdne, maximálně čtrnácti dní,“ přislíbil závěrem Jiří Dědek.