Hod kladivem byl rozdělen do čtyř kategorií, ve kterých pořadatelé použili tří, pěti a osmikilové kladivo. Turnaj podle očekávání zlákal nejvíce mužů.
„Těch se letos přihlásilo devatenáct. Naopak nejméně zájemců bylo letos v kategorii pro mládež nad deset let. Bylo jich pět,“ informoval za pořadatele Bohuslav Dřímal.

Do soutěže se děti zapojily teprve druhým rokem. „Pět let v hodu kladivem závodili pouze muži a ženy. Pro velký zájem dětí jsme proto soutěž rozšířili,“ podotkl Dřímal.

Své loňské prvenství do Medlova přijel zkusit obhájit i devatenáctiletý student ze Zborovic Josef Šmíd. „Byl jsem se tu loni pouze podívat a řekl jsem si, že si hod kladivem vyzkouším,“ vzpomínal Šmíd. Jeho hody loni sklidily úspěch a mladík se umístil na prvním místě.

Na letošní klání se prý nijak nepřipravoval. „Sbírám sílu maximálně tak na brigádě. Jinak jsem se nijak nepřipravoval, abych obhájil první místo. Trénink nemám za sebou tudíž žádný,“ řekl s úsměvem Šmíd.

Mladíkovi se v loňském roce podařilo osmikilové kladivo odhodit do vzdálenosti patnácti metrů.
Letos však triumf nezopakoval a skončil na druhém místě. Prvenství Josefu Šmídovi sebral Vratislav Švejcar, který nejtěžším kladivem hodil do vzdálenosti šestnáct metrů a dva centimetry.