Jeho vyjádření se Zlínskému deníku zajistit nepodařilo, na zaslaný e-mail nikdo asi měsíc nereagoval, telefon mluvčí společnosti nebral. Společnost Palmer Capital coby majitel tuto možnost zatím nepotvrzuje ani nevyvrací.

„Velice rád bych to potvrdil, ale není to možné, jelikož jednáme s více zájemci o prostorech v našem objektu," ujistil za společnost pro Zlínský deník Zbyněk Laube. Podotkl, že do zhruba dvou měsíců by měli být konkrétnější a už vědět, co tam bude.

„Nyní připravujeme celkovou rekonstrukci budovy, její vzhled ale chceme zachovat. Uvnitř zřídíme zřejmě menší polyfunkční jednotky – centrum obchodu a služeb," přiblížil další plány.

Ovšem Filip Zvonek, jednatel a realitní makléř zlínské agentury Zvonek se obává, že pokud nebude vevnitř průchozí pasáž, moc lidí si tam cestu nenajde.

„Navíc u náměstí se špatně parkuje, místa jsou povětšinou placená, takže po této stránce situace není dobrá. Pokud tam nebude nějaká výhoda, třeba parkovací místa určená pro daný objekt, lidé tam příliš chodit nebudou," podotkl. Na druhou stranu vítá, že se s bývalým sídlem pošty konečně něco bude dít.

„Budu rád, když se podaří pro ni najít smysluplné využití, a na náměstí si tak najde cestu více lidí nejen odpoledne, ale i večer a hlavně o víkendech," dodal realitní makléř.

Z pohledu zlínského architekta Pavla Veverky není vůbec dobrý nápad využít stavbu pro obchody, různé služby, případně za účelem nových kanceláří. V pět hodin povětšinou totiž také zavřou a náměstí podle něj bude zase mrtvé.

„Daleko lepší by tam byly takzvané loftové byty nebo koleje pro studenty. Na dvoře, kde stávala pošťácká auta, by měli zase raději postavit několikapodlažní garáže, a tím tak zastavět nepěknou proluku. Parkování v centru je letitý problém," navrhuje Pavel Veverka.

A zachovat vzhled budovy? „V žádném případě, fasáda je hrůza hrůzoucí. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale já jí říkám průjem kvůli její hnědé barvě," řekl upřímně architekt. Vedení města vítá, že se konečně s budovou začne něco dít a je připraveno v případě zájmu vyjednávat o jejím využití.

„Lepší nákupní centrum než prázdná budova. Pošta z centra tehdy odešla, protože jí prostory už nevyhovovaly. Bylo by proto dobré, kdyby se do ní vrátil život," konstatoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.