Podle předběžných odhadů by se cena mohla pohybovat v rozmezí od dvou set tisíc do půl milionu korun. Bude záležet na velikosti a stavu bytu. V případě dalšího prodeje tak mohou noví majitelé vydělat statisíce.

„Prodejní cena třípokojového bytu v dobrém stavu je kolem dvou milionů korun,“ řekl majitel zlínské realitní kanceláře Zvonek Miroslav Zvonek.
Takzvaný morýsák je památkově chráněný objekt se 102 bytovými jednotkami. Zástupce domu již minulý rok odevzdal na radnici seznam zájemců o koupi. Ti tvoří přes osmdesát procent současných nájemců.

O byt stojí například důchodkyně Božena Ševčíková. „Kvůli vnoučatům. Zároveň budu moci s bytem svobodněji nakládat,“ řekla Ševčíková.
Opačný názor má Jarmila Skalníková.

„Chápu, že to mladší uvítají, ale já mám malý důchod, proto si takový výdaj nemůžu dovolit,“ posteskla si. Nyní zvažuje, jak se dál zachová. Podle nájemníků mají byty už leccos za sebou, což by se mělo odrazit v prodejní ceně. „Vzhledem k výměně oken a dalšího zařízení by pro mě byla přijatelná cena do pěti set tisíc,“ reagovala Ševčíková.