Setkání zorganizovala radnice poté, co si několik stávajících i bývalých obyvatel domu na kvalitu bydlení postěžovalo Zlínskému deníku.

„Obvykle jsou lidé aktivní a problém nám nahlásí. Někdy se však stane to, že se z nějakého důvodu na nás neobrátí a my se to pak dozvídáme přes třetí osobu nebo z médií,“ sdělil důvod setkání náměstek primátorky Miroslav Kašný.

Na schůzce se řešil hlavně problém spodní vody. „Je to hrůza, jak je tady mokro ve sklepech. Na co je mi takový prostor, když v něm stejně nemůžu mít žádné věci, protože se bojím, že zplesniví,“ postěžovala si obyvatelka DPS Olga Opavská.

Podobný názor má i další nájemnice, která však nechtěla být jmenována. „Nás se sice problém s obří vlhkostí ve sklepě netýká, nicméně co není, může být. A co potom. Mám tam uskladněnou speciální braillovskou tiskárnu pro nevidomé a kdyby se tam ta voda dostala, tak je to hrůza,“ povzdechla si žena.

Na schůzi se však neřešila jen vlhkost v budově. „Bavili jsme se i mnoha jiných věcech. Většinou to byly drobnosti technického rázu, které se dají očekávat na každé novostavbě,“ přiblížil Kašný.

Jedním z takových problémů jsou například zapáchající digestoře. „Když někdo z mých sousedů vaří, peče nebo třeba i kouří, všechno to jde z digestoře ke mně. Je to strašné. Kolikrat je tu nedýchatelně,“ řekla rozčíleně Opavská.

Ne všichni však hledají na domě jen závady. „Je pravda že jsou tady problémy, jako mokro ve sklepech, zatékání ze střechy či špatné zavírání hlavních vchodových dveří, ale se závadami se musí u nového domu počítat,“ sdělila anonymně další obyvatelka DPS. Podotkla, že věří tomu, že se vše v blízké době opraví.

Náměstek Kašný přislíbil, že problémy začne město v nejbližší době řešit.