„Bazar má úplně jinou atmosféru nákupu. Jdeš na něj, možná ani nevíš proč, předem nejde odhadnout, co na bazaru bude. Možná víš, co bys tam rád potkal, ale stejně odejdeš s věcí úplně jinou," říká jedna z organizátorek bazaru Zuzana Šlúchová.

Kdy? 14.15. prosince od 10 do 18 hodin

Kde? Obchodní centrum Kvítková ve Zlíně a Tkalcovna Naděje v 1. patře

Příběhy jako z Bakalářů: prodaná vlastní bunda, osm tisíc v knížce

Kolegyně Vendulka při závěrečném úklidu neprodaného bazarového zboží doslova žasla nad skvěle padnoucími džínami. Záhy zjistila, že „kalhotový poklad" do bazaru sama věnovala.

„Prodáváme leccos. Oživujeme dávno zapomenuté vzpomínky na dětství," říká fundraiserka zlínské Naděje Zuzana Šlúchová.

Vedle elpíček z osmdesátek můžete na tradičním Dobročinném bazaru, který Naděje pořádá letos posedmé, najít třeba panenku Barbie sedící na hromádce „céček".

Všechno koupíte za peníz menší, než byste čekali, a přispějete zároveň na práci se seniory a lidmi s demencí či jiným druhem postižení. Zváni jste dnes a zítra do Obchodního centra ve Zlíně na Kvítkové.

Za tu dobu, co bazar připravují, zažily už pracovnice Naděje mnohé. Některé z příhod by mohly směle konkurovat známým televizním Bakalářům.

Tak třeba ten první s názvem „Jak jsem dobře prodala svou vlastní bundu". Pracovnice Irenka, která je člověkem s úsměvem od ucha k uchu, za pokladnou platícímu zákazníkovi bundu nejenže pochválila, ještě přiznala, že má taky takovou. Zabalila a popřála příjemné nošení. Samozřejmě nic netušíc mu prodala bundu vlastní!

„Za pár okamžiků potřebovala jít do svého zaparkovaného auta a hledala bundu i s klíči v kapse. Naštěstí si ten den dala klíče do kabelky. Zákazníkovi se její černá softshellová bunda jistě skvěle nosí," prozradila na svou kolegyni Zuzana Šlúchová. Další zajímavý příběh zažila kolegyně Zorka. Při předloňském bazaru, tehdy ještě jako dobrovolnice, rovnala knihy a v jedné z nich našla zapomenutých osm tisíc korun i s výpisem z účtu. „Neumíte si představit tu radost, jakou majitelka měla při shledání s nimi. Před Vánocemi ji potěšila mimořádná

finanční injekce, ze které putoval jistý obnos také zlínské Naději," popsala Šlúchová.

Kolegyně Vendulka při závěrečném úklidu neprodaného bazarového zboží doslova žasla nad skvěle padnoucími džínami. Záhy zjistila, že „kalhotový poklad" do bazaru sama věnovala.

Příběh z přívlastkem „teplý" je ten, kdy místní sociální odbor nasměroval na dobročinný bazar maminku s pěti malými dětmi. Zatímco děti pojídaly připravené perníčky, jejich maminka si vybrala potřebné věci, ale také dárky pro potěšení svých ratolestí. A to je další rozměr této akce.

„Opomenout nemůžu ani sehraný tým dobrovolníků. Co by byl náš stánek s horkým hrnkem bez paní Hyánkové?" dodává fundraiserka Zuzana, která se těší na všechny, kteří tradiční bazar v Obchodním centru ve Zlíně neminou. Přijďte si zpříjemnit advent a přispět na dobrou věc. (poh)