Podle starostky Ireny Brabcové byl například v oblasti dopravy podpořen projekt integrovaného dopravního systému.

„Dále jsou postupně postaveny bezbariérové zastávky, město je obsluhováno nízkoprahovým autobusem, v části Zámoraví byl vybudován nový chodník. Postupně byla budována dvoukilometrová cyklostezka v centru města, dokončena byla první etapa výstavby cyklostezky podél řeky Moravy,“ uvedla Brabcová.

Město pokračovalo v budování bezbariérové trasy, byly zrekonstruovány přechody na křižovatce u Asterixu a u ulice Jiráskova, přechody u škol, přechod na Lánech či přechod u Fatry. „Bezbariérově byly upraveny i všechny ostatní chodníky, které prošly rekonstrukcí,“ konstatovala starostka. Dodala, že se Napajedla mohou pochlubit také rekonstruovaným náměstím s novým vodním prvkem.

K opravě střední části kláštera nakonec nedošlo

Ne ve všem však byla radnice úspěšná. „Nepodařilo se třeba uspět s projektem na celkovou rekonstrukci střední části kláštera a také se nepovedla dokončit cyklostezka podél řeky Moravy,“ konstatovala Brabcová.

Peníze se naopak sehnaly na odvodnění pravobřežní části města v lokalitách Zámoraví, Radovany a Šardice. Odkanalizování města s odvedením splašků na ČOV už tak je stoprocentní.

Napajedla se v uplynulých letech věnovala také kultuře. „Významným způsobem jsme podpořili projekt nových varhan v kostele sv. Bartoloměje, zahájili jsme také rekonstrukci střední části kláštera pro knihovnu, byla započata tradice konání festivalu vážné hudby věnovaného napajedelskému rodákovi, věhlasnému klavíristovi Rudolfu Firkušnému, “ popsala starostka.

I Napajedel se dotkla ekonomická krize.

„Museli jsme proto mimo jiné přistoupit ke snížení provozních prostředků městských organizací zrušením jejich dozorčích rad a pověřením jednatelů přímým řízením společností,“ dodala Brabcová.

(poh)

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.