"Dívka, která scénu natočila, dostala ředitelskou důtku. Stejně tak i chlapec, kterého učitel bil, protože ho k tomu vyprovokoval," řekl HN ředitel školy Luděk Drlík. Šestapadesátiletý učitel chemie a tělocviku, kterému selhaly nervy a studenta deváté třídy v hodině zbil, škola také potrestala: učit může, ale prohřešek se nesmí opakovat, jinak by musel odejít. Navíc se kantor musel omluvit rodině zbitého chlapce. Případem se zabývala i policie.

"Žáci kantora v hodině vyprovokovali a on situaci nezvládl. Naštěstí mu ale neublížil. Rodiče žáka nechtěli, abychom to vůbec řešili," řekla deníku Lenka Javorková, mluvčí vsetínské policie. Policie nakonec poslala učitele k přestupkové komisi na městský úřad ve Vsetíně.

"Případ je uzavřený. Nemůžeme vám ale sdělit, co dostal učitel za trest. Správní řád nám ukládá mlčenlivost. Se zveřejněním by musel souhlasit sám pedagog," řekla HN mluvčí vsetínského úřadu Eva Stejskalová. Učitel se nechtěl k případu vyjadřovat. Přestupková komise ho mohla podle zákona o přestupcích napomenout, či mu uložit pokutu do výše jednoho tisíce korun.