Jak se tak dalo předpokládat s navazujícími velikonočními svátky, měly obchody ve čtvrtek lidově řečeno: praskat ve švech. Čtvrteční odpoledne však v krajském městě bylo u nákupních center klidné. Ve většině i když parkoviště nezela prázdnotou, nabízela ve skutečnosti hodně parkovacích míst.

Největší nápor však zažívaly prodejny s potravinami ve středu a ve čtvrtek ráno.

„Od rána, kdy jsme otevřeli, tak do pěti odpoledne tady bylo plno, nezastavili jsme se a jednu dobu byly otevřené všechny pokladny,“ svěřila se navečer jedna z pokladních v prodejně Albert na Jižních Svazích.

Nával dopoledne potvrdil i manažer prodejny Billa na jmenovaném sídlišti Zdeněk Lejsek.

„Největší nápor zákazníků jsme tady měli dnes dopoledne a včera. Dnes si lidé ještě navíc dokupovali co zapomněli nebo snědli,“ usmál se.

Podle mluvčí řetězce Dany Bratánkové to, jak vysoké tržby a jejich zhodnocení, bude možné až v úterý.

„Předpokládáme, že zavření obchodů na Velký pátek se do nich promítne, na druhou stranu jsou Velikonoce druhý nejsilnější svátek, co se týká tržeb,“ zmínila mluvčí řetězce.

Nezvykle prázdno bylo i v galerii obchodního centra Centro Zlín-Malenovice.

„Lidé měli zvýšený zájem o nákup potravin již v průběhu týdne, nyní se soustředili na centra se zahradní technikou a dalšími souvisejícími produkty. Je to přirozené, prodloužený víkend láká k pracím na zahradě, k tomu přeje i počasí,“ vysvětlil ředitel obchodního centra Centro Zlín a.s. František Rochovanský