A to údajně mimo jiné kvůli personálním změnám, které chtěla v zařízení zavést. Šéfka zařízení to odmítla a už ve středu 30. ledna se proto Rada města Otrokovice bude zabývat jejím dalším působením v SENIORU.

"V dubnu loňského roku jsem provedla mezi zaměstnanci průzkum spokojenosti, který odstartoval řešení témat, která SENIOR trápila dlouhodobě, “ uvedla pro Deník ředitelka Aranka Medková Pekárková.

Pečovatelky také pobouřilo, že se nedočkaly za bývalého vedení zákonného zvednutí platu, což bývalá ředitelka obešla vnitřním platovým předpisem, čímž tak výši platu stanovila jinak.

Když se zaměstnanci domáhali těchto i dalších svých práv a ředitelka Aranka Medková Pekárková hledala cesty k řešení a situaci chtěla napravit, pobouřila tím prý proti sobě jiné. Ti si pak zřejmě stěžovali u rady města. „Téma zaměstnanecké politiky a nutnosti její změny je to, na čem se dlouhodobě s některými vedoucími neshoduji, “ dodala ředitelka.

Obžalovaný u krajského soudu ve Zlíně.
Muž chtěl manželce uřezat hlavu, ale zabít ji prý nechtěl

Starosta města Jaroslav Budek se k navržené rezignaci ředitelky a o jejím dalším setrvání nebo nesetrvání ve funkci odmítl v úterý vyjádřit. „Je to živá kauza, tudíž vám k tomu nyní neposkytnu žádné informace,“ konstatoval starosta. Většina zaměstnanců je nyní ve stávkové pohotovosti. Vedení města také zaslali dopis s tím, že stojí za svou ředitelkou a chtějí, aby ve funkci zůstala. Jinak jsou připraveni přistoupit hromadně k výpovědím.

„Ředitelce záleží jak na uživatelích, tak i na všech zaměstnancích. Členové středního managementu způsobují onu napjatou atmosféru v Senioru, která ovšem trvá už řadu let, dávno před příchodem paní Medkové,“ píší zaměstnanci v dopise, který máme v redakci k dispozici. Ti už dnes (ve středu) odpoledne tichým půlhodinovým protestem před zařízením vyjádří nesouhlas s jejím případným odvoláním.