„Od minulého týdne se malinko zlepšila situace v nemocnicích, kde dochází k drobnému uvolňování plánované operativy. K operacím budou pacienti zváni. Chtěl bych poprosit, aby se lidé do nemocnic nenahrnuli hromadně, aby nemocnice nezahltili. Pořád se potýkáme s velkou nemocností, která je asi 500 nemocných zdravotníků v celém kraji,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V sociálních službách je epidemická situace stabilizovaná. Dál probíhá testování antigenními testy klientů i zaměstnanců.

„Jednáme o dodání dezinfekce pro poskytovatele sociálních služeb, kterým v příštích dnech zajistíme 2705 litrů dezinfekce,“ řekl Robert Pekaj, tajemník Bezpečnostní rady Zlínského kraje a krajského krizového štábu.

Sociální služby se nadále potýkají s nedostatkem personálu.

„Došlo k výpadku pracovníků, které by mohli nahradit dobrovolníci. I pár hodin týdně může hodně pomoci. S informovaností ohledně dobrovolnictví v sociálních službách má Zlínský kraj problémy, na tom musíme zapracovat,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Zájemci o dobrovolnickou či brigádnickou výpomoc mohou využít Databázi pomoci, která specifikuje konkrétní potřeby a požadavky v oblasti sociálních služeb. Více na https://www.kr-zlinsky.cz/databaze-pomoci-cl-5007.html.