„Trasa je dlouhá 3,4 kilometry a měla by se začít opravovat 15. dubna. Silnice je ve špatném stavu, například mosty na tomto úseku mají výrazně sníženou únosnost,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

V celém úseku předpokládá výměnu živičných vrstev odfrézováním stávající vozovky, vyspravení trhlin a položení nového koberce a opravu dvou zchátralých mostů. Součástí projektu je také úprava křižovatky silnic v Dolní Lhotě.

„Nepočítáme při stavbě s významnějšími objížďkami, jedna krátká povede po provizorním mostě v Dolní Lhotě, na silnici by měl jinak fungovat ve většině úseku provoz v jednom jízdním pruhu,“ poznamenal Malý.

„Lidé to musejí samozřejmě chápat, je to potřeba opravit,“ podotkl k chytané stavbě starosta Dolní Lhoty Jaroslav Masař.

Největší problém podle něj bude, že na místní točně se pohybuje asi sto autobusů denně, které se tam budou obtížněji dostávat.

„Zdejší lidé ale pracují zejména v obci, takže problém třeba s dopravou do zaměstnání pro ně tak velký nepředpokládám,“ poznamenal starosta.

Stavba má stát podle Malého devadesát tři milionů korun a měla by být hotová nejpozději do června příštího roku, přičemž nové mosty chtějí silničáři dokončit ještě na podzim.

„Pokud půjde vše dobře, v příštím roce by mohla být zahájena také stavba navazujícího kruhového objezdu, který by nově řešil křižovatku před Luhačovicemi směrem na Petrůvku,“ dodal Malý.

Silničáři letos chtějí zahájit také za 66 milionů korun obnovu silnice II/150 v úseku mezi Poličnou a křižovatkou s komunikací I/35 ve Valašském Meziříčí.

Třetí nejnákladnější nově zahajovanou investicí do krajských silnic bude v tomto roce výstavba mostu přes řeku Dřevnici ve Zlíně-Malenovicích na tahu ve směru na Tečovice. Stát by měla čtyřicet milionů korun.

Kraj letos zahájí celkem třináct velkých oprav silnic za asi 327 milionů korun.