„Bohužel nevíme, na jak dlouho. V příštím týdnu má přijít obleva, sjezdovka je položena nízko a nemáme umělé zasněžování,“ upozorňuje Pavel Křenek z lyžařského oddílu Luhačovice.

Dokud je sněhová nadílka, můžou sportovci svah využít každý den odpoledne od 16 do 19 hodin. O víkendu pak od 9 do 12 hodin a po polední přestávce, ideální na oběd v některé krásné lázeňské restauraci, opět od 13 do 19 hodin.

Motorová jednotka 844 RegioShark na trati Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm. Ilustrační foto.
Nové spoje i jízdní řády. Změny ve veřejné dopravě v kraji nastanou 10. prosince

„Dospělí zaplatí za lyžování ve všední dny 150 korun, děti 100 korun. O víkendu je stejná sazba za dopolední lyžování, odpoledne zaplatí dospělí 200 korun a děti 150 korun,“ vyjmenovává Křenek.

Lyžařský vlek se nachází na kopci Lužné, 428 metrů nad mořem a dostanete sek němu ulicí Rumunskou.

Na své si přijdou i běžkaři

Pro běžkaře vede od horního konce vleku stopa k Bílému kříži, odkud se můžete vydat třemi směry - po hřebenu směrem na Petrůvku nebo naopak k Polichnu. Možné je taky pokračovat směrem na Přečkovice.

Novoroční ohňostroj nebude ve Zlíně chybět ani na úvod roku 2024.
Silvestr a Nový rok ve Zlíně: v plánu je ohňostroj, akrobaté i afterparty

Historie svahu

Vznik lyžařského areálu je spojen se založením lyžařského oddílu TJ Slovan Luhačovice v roce 1970. Ve stejném roce oddíl zakoupil háčkový vlek z Transporty Chrudim, během zkušebního provozu se však ukázalo, že spád kopce je příliš malý, závěsy se po statickém lanku posouvaly pomalu a často vypadávaly.

O rok později bylo brigádnicky členy lyžařského oddílu vybudováno umělé osvětlení a prodloužila se tak provozní doba Na 170 metrů dlouhém vleku se svahem střední obtížnosti se konaly lyžařské závody a na závěr sezóny oblíbené karnevaly. Během následujících let byla postavena nová chata.

Vánoční Avia po roce brázdí ulice Slavičína. Vozí čaj, svařák a dobrou náladu
Vánoční Avia opět brázdí ulice Slavičína. Vozí čaj, svařák a dobrou náladu

V 70. letech se uvažovalo o zasněžování svahu či jeho pokrytí umělým povrchem, ani jedno však nebylo realizováno. V roce 1981 byla dostavěna klubovna, v roce 1987 byl svah zmodernizován. Nový vlek vedl paralelně 30 metrů od vleku původního a jeho délka činila 250 metrů. Starý vlek byl odstaven a po několika letech ze svahu odstraněn.

V závěru 80. let členové oddílu zkoušeli travní lyžování, které nesplnilo očekávání a bylo od něj upuštěno. Díky práci členů TJ Slovan Luhačovice funguje lyžařský vlek v Luhačovicích dodnes a v případě dobrých sněhových podmínek je díky němu možné zalyžovat si přímo v lázeňském městě.