Lidé mu poslali skoro osmnáct set hlasů. Na druhém místě skončil Uherský Ostroh, třetí jsou Bojkovice. V anketě strom z Luhačovice porazil 39 konkurentů z celého kraje. Finálové hlasování běží od pondělní dvanácté hodiny a skončí ve čtvrtek 22. prosince v pravé poledne.

„Nově doplněná výzdoba, která rozzářila náš živý vánoční strom potěšila, jak místní srdcaře, tak i nadšené návštěvníky města, kteří pak svou radost projevili svým hlasováním. Za to všem patří velké poděkování,“ říká starosta Luhačovic Marián Ležák.

Letošní rok rozzářil místní živý smrk pichlavý skoro o 100 metrů delší světelný řetězec. K stávajícímu ledově svítícímu přibyl i teple zářící řetěz a jak dodává Ležák, byla to zdá se dobrá investice.

Již zastaralé červené baňky se přestříkaly na zlaté a stříbrné a spolu s jedinečnými dekoracemi, které jsou autorskými originály, pak zdobí strom v centru města. Barevným tónem navazují i na okolní svítící vánoční výzdobu a hlavně na osvětlenou radnici. Ozářený strom bude spolu s ostatní dekorací zdobit město až do třech králů.

„Volba tvarů nových ozdob byla jasná, navázat na nápaditý a hravý styl identity Luhačovic a tím se odlišit od ostatních měst. Čtyři jednoduché tvary z velké nabídky ilustrací, které doprovázejí logo a nový vizuální styl města dnes zdobí nejen suvenýry, plakáty, webové stránky a FB, ale i vánoční strom,“ dodává starosta Ležák.