Nejstarší obyvatelce poblahopřál v Charitním domu sv. Anežky Otrokovice i starosta Jaroslav Budek.

Gratulanti z radnice předali oslavenkyni čokoládovou bonboniéru, kytici, blahopřání a na její přání dvě lahvinky vaječného koňaku. Popřát své sestře, která je o dvacet let starší, přijel i bratr Miroslav a neteř Milada. K oslavě se připojily také pracovnice charitního domu společně se zástupcem ředitele Tomášem Bernatíkem.

zahrada, ilustrační foto
Nejkrásnější zahrady Zlínského kraje

Helena Schádková se narodila v roce 1914 ve Veselí nad Moravou jako nejstarší ze šesti sourozenců. Do Otrokovic se přestěhovala v sedmnácti letech a zažila tak rozvoj města v souvislosti s působením firmy Baťa. Sama také v Baťových závodech pracovala. Nejdříve při škole lepila krabice na boty, později přešla na práci ve výrobě. V Otrokovicích prožila celý svůj život. Služeb Charity sv. Anežky Otrokovice využívá posledních patnáct let, kde také bydlí.

Paní Schádková si ráda pochutná na vaječném likéru, nepohrdne ani čokoládou a po obědě si dopřeje skleničku piva. Nejstarší dáma Otrokovic se těší bystré mysli. Své dny si zpestřuje sledováním televizních seriálů, čtením časopisů, sleduje aktuální zpravodajství, společenský život známých osobností, ale ráda si přečte taky rubriku o sportu. (ex)