Zkušební provoz se přesouvá až na leden a únor. V první polovině prosince by měl být umožněn skrze prostor tržiště alespoň průchod chodců. Zahájení plnohodnotné prodejní sezóny je pak plánováno na přelom března a dubna příštího roku.

„Vzhledem ke skutečnosti, že zimní období je z hlediska prodejů pro trhovce velmi slabé, rádi bychom využili prvních měsíců k otestování provozu nového tržiště v praxi. Počítáme i se zvýhodněnými podmínkami pro prodejce. Oficiální zahájení sezony na přelomu března a dubna se uskuteční ve slavnostním duchu, chtěli bychom tak zahajovat každou prodejní sezónu,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Na více než 900 metrech čtverečních plochy bude k dispozici celkem 63 prodejních míst a dalších až 30 míst v případě rozšíření tržiště směrem k náměstí.

U prodejních míst budou i přípojky elektrické energie. Poté, kdy bude zahájena plná sezóna, budou prodejci moci nabízet i potraviny náročné na teplotu skladování jako sýry či uzeniny, farmářské produkty i občerstvení.

Opilý cizinec uháněl s autem po chodníku u autobusového nádraží ve Zlíně.
Opilý cizinec uháněl s autem po chodníku u autobusového nádraží ve Zlíně

„V lednu a únoru bude prostor pro vyřešení provozních nedostatků, pokud by se objevily. Naším cílem je, aby tržiště bylo na hlavní sezónu co nejlépe funkční. V každém případě jsme rádi, že se už uzavřené průchody přes tržiště konečně zprůchodní,“ doplnil náměstek primátora pro majetek a rozvojové plochy Pavel Brada.

Jak šel s tržištěm čas

Radnice původně plánovala otevření Tržiště Pod Kaštany v září, potom termín kvůli problémům s dodávkou materiálů a komplikaci s přeložkami inženýrských sítí přesunula na listopad.

Zlínská jednadvacítka jako tržiště s dárky.
Zlínská jednadvacítka jako tržiště s dárky od lidí se zdravotním omezením

Do toho problém se dvěma starými buňkami uprostřed tržiště, které vlastní soukromníci. Ten byl v minulých dne vyřešen, buňky byly zdemolovány a majitelé je nahradí novými objekty, které budou ladit s tržištěm.

Poté město pracovalo s verzí, že když bude v prosinci tržiště zkolaudováno, mohou zde probíhat i vánoční prodeje. To se během týdne změnilo na zkušební provoz a i ten se posunul až na příští rok.

Uvidíme, jak to nakonec s největším městských tržištěm, jehož oprava stála více než sto milionů korun, dopadne. A třeba se jeho otevření aspoň pro průchod do konce roku dočkáme.