Nečistoty z plavek ucpávají filtry. Bermudy zakázali nosit provozovatelé vodních zábavních parků a koupališť z hygienických dů­vodů

K omezení výběru koupacího úboru přistoupili například v Městských lázních ve Vsetíně.

Do vsetínských lázní zásadně jen v plavkách

„U nás je nošení bermud zakázáno z hygienických důvodů. Každopádně je těžké uhlídat, kdo přichází v plavkách a kdo v kraťasech jelikož vypadají podobně,“ sdělil ředitel Městských lázní Vsetín Radek Fojtík.

Naopak na Městském koupališti v Otrokovicích jsou bermudy povoleny. „Nemáme žádný důvod nic měnit, nic zakazovat. Ať si každý rozhodne sám, co chce nosit,“ uvedl Karel Skopal, ředitel společnosti TEHOS, která bazén provozuje.

V uherskobrodském centru pohybových aktivit Delfín se zákaz týká bermud neplaveckých. „Samozřejmě neuhlídáme všechny, nemůžeme pozorovat, kdo má co na sobě,“ uvedl ředitel centra Vlastimil Šmíd.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

Upozornil na to, aby lidé měli před vstupem do vody vyprázdněné kapsy. Jedná se například o kapesníčky nebo žvýkačky.

„Tuto situaci řeší plavčík. Pokud se tento případ potvrdí, návštěvník nesmí do bazénu vstoupit,“ sdělil Šmíd.

Zlínské koupaliště v Loukách se touto situací nezabývá. „Pokud se v bazénu neobjeví návštěvníci v riflových kraťasech, neřešíme to. Jestliže úbor vypadá jako plavky, je to v pořádku,“ uvedl majitel Jaroslav Otevřel.

Úplný zákaz koupání v plaveckých šortkách je zase v kroměřížském plaveckém bazénu.

„Pokud sem přijde upocená fotbalová jedenáctka a skočí nám do bazénu v tom, co přišla, to rozhodně neakceptujeme. Jestliže vám někdo do krásně čistého bazénu zanese písek a špínu, je to hrůza,“ dodal Čermák.

V největším ohrožení jsou filtry, hrozí totiž jejich ucpávání kvůli těmto nečistotám. Sám dodává, že uhlídat některé jedince není možné. „Zákaz samozřejmě platí, ale pokud se je plavčík rozhodně vpustit, nic s tím neudělám,“ upřesnil Čermák.

Na plavky nejsou hygienické předpisy

Podle vedoucí krajského odboru hygieny obecné a komunální Evy Javoříkové se na nošení plavek žádné hygienické předpisy nevztahují. „Neexistuje žádný předpis, který by upravoval či zakazoval určitý druh plavek. Toto omezení platí pouze u dětí do tří let. Ty musí mít gumičku u plavek upevněnou těsně u nohy,“ upřesnila vedoucí odboru hygieny obecné a komunální Eva Javoříková.