„Předejde se tak příliš vysokému počtu cestujících v některých vozidlech a žáci se dostanou dříve do škol,“ přiblížil Jan Malý z marketingu společnosti Koved.

Zastávka. Ilustrační foto
Auta můžete nechat doma. MHD bude zadarmo

„Na lince 155 z Lechotic do Holešova posuneme odjezd ranního školního spoje o 7 minut. Autobus tak bude z Lechotic vyjíždět už v 6.46 hodin, aby bylo zajištěno, že děti stihnou v Holešově začátek vyučování,“ uvedl jednatel společnosti Martin Štětkář.

Změny se týkají také několika spojů v okolí Valašského Meziříčí. Na lince 620 bude spoj 60 uspíšen na odjezdu z Rožnova pod Radhoštěm o 10 minut, odjede tedy v 7.08 hodin. Nově vynechá zastávku Valašské Meziříčí, Hrachovec, cihelna; namísto ní obslouží zastávky Valašské Meziříčí, autobusová stanice a Valašské Meziříčí, Vsetínská. „Díky tomu se část cestujících z přeplněného spoje 81 na lince 120 přepraví právě linkou 620,“ doplnil Štětkář.

Na lince 620 bude dále zrychlený spoj 35 s odjezdem v 6.48 hodin ze Vsetína do Valašského Meziříčí zastavovat nově na zastávkách Bystřička, železniční stanice a Jarcová, rozcestí, aby ho využila i část cestujících z přeplněného spoje 55 linky 620.

Žijeme středověkem v parku u zlínského zámku
Středověk neskončil. Park obsadili řemeslníci, zavoněly dobové pokrmy

Na lince 662 pak bude spoj 10 odjíždějící ze zastávky Prostřední Bečva, Kněhyně, Skokan na odjezdu uspíšen o 10 minut, tedy na 6.58 hodin, aby se v úseku Hutisko-Solanec ulevilo spoji 6 linky 661.

„Aktuálními změnami vycházíme vstříc požadavkům obcí, které mají detailní přehled zejména o dopravě dětí do škol,“ uzavřel jednatel společnosti.