„V tomto roce bude končit studium maturitní zkouškou 4 246 žáků a předpokládáme, že téměř všichni nastoupili ke konzultacím. Za ochranné a dezinfekční pomůcky do škol zřizovaných Zlínským krajem jsme dali cca 1 milion korun,“ řekl Jiří Čunek na úterní tiskové konferenci, která se konala stále takzvaně na dálku.

Autobusy už podle standardního jízdního řádu

Od 25. května, kdy se do tříd nepovinně vrátí i žáci prvního stupně základních škol, začne na území Zlínského kraje platit standardní jízdní řád jak v linkových autobusech, tak i v drážní dopravě.

Vizualizace nové krajské nemocnice
Plán nové krajské nemocnice řeší kriminálka

Jak potvrdil hejtman Jiří Čunek, na konci května by mohlo dojít k povolení návštěv v domovech pro seniory a v dalších pobytových zařízeních sociálních služeb, ovšem za předpokladu, že představitelé státu ještě nerozhodnou jinak.

Zatím platí stanovisko Vlády ČR, že v rámci plánu rozvolnění opatření návštěvy u klientů pobytových služeb péče by měly být možné od 25. května, samozřejmě za dodržení preventivních opatření.

Přibývá vyléčených

Hejtman se vyjádřil se také k počtu nemocných.

„Téměř dvě třetiny všech pozitivně testovaných pacientů v kraji se již vyléčily, což je velmi dobrá zpráva a je vidět, že nemoc je na ústupu. V Napajedlích, kde jsme museli kvůli rozšíření nákazy provést epidemiologická opatření, je momentálně 38 pozitivně testovaných lidí, z toho 4 se už uzdravili. Pokud se v Napajedlích situace nezhorší, stávající opatření bude zřejmě hygienická stanice zmírňovat,“ sdělil Čunek. (poh)

Ilustrační foto
Děti nebudou hladovět, nemocnice jsou v zisku