„V těchto dnech buduje stavební firma její základy. Přístavba vyřeší zejména nedostatečné prostory pro specializované kožní ambulance,“ přiblížila vedoucí technického úseku nemocnice Lidie Hrušková.

Jak dále uvedla, díky novým prostorám se na oddělení zlepší také nevyhovující sociální zázemí pro pacienty a personál.

Pavilon podle ní bude nově propojen s vloni opravenou budovou číslo tři, kde se nachází lůžková část kožního oddělení.

„Náklady na úpravy, které mají být dokončeny na konci září, dosáhnou sedmnácti milionů korun hrazených z rozpočtu Zlínského kraje,“ uvedla Hrušková.

Druhý pavilon podle ní čeká kromě přístavby také výměna oken, zateplení a venkovní úpravy včetně chodníků a přístupové cesty. „V rámci stavby jsme museli také přeložit teplovod a inženýrské sítě,“ poznamenala Hrušková.

Vylepšení svého pracoviště vítají lékaři, kteří na oddělení působí. Rekonstrukce výrazně zlepší prostředí pro pacienty a umožní lepší péči o ně,“ těší se primář kožního oddělení Jan Šternberský.

Do původního pavilonu po­ dle něj zatékalo, okna stará sedmdesát let už netěsnila a ambulance byly odděleny jen látkovými závěsy. „Získáme moderní ordinace a místnosti pro převazy bércových vředů, léčbu lymfatických otoků i samostatnou vyšetřovnu pro infekční kožní choroby,“ doplnil primář.

Modernizace podle něj opět umožní nahradit léčbu některých nemocí ambulantně místo hospitalizace, což v době rekonstrukce není možné. „Jiná omezení provozu současné stavební práce ale nepřinesly,“ dodal Šternberský.

Velkou výhodou podle něj bude po dokončení prací právě nové propojení pavilonů číslo dvě a tři.

„Díky tomu nebudou muset lidé chodit z lůžkového oddělení na ozdravné koupele a ozařování venkovními prostorami. To bylo zejména v zimním období dost komplikované,“ podotkl ještě lékař.

Lůžková část kožního oddělení má v současnosti celkem jedenadvacet lůžek ve dvoulůžkových pokojích a jeden pokoj pro izolaci nemocných s infekční kožní chorobou.

Nikola Synek