Lidé mohli také v anketě navrhnout, v čem by se zařízení mělo zlepšit

Na druhém místě skončila Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, hned za ní pak Vsetínská nemocnice. Ani jedno ze zařízení se však nedostalo mezi první tuzemskou desítku, které vévodí Nemocnice Městec Králové. Informoval o tom předseda představenstva organizace Daniel Vavřina.

Nejlepší zdravotnické zařízení v České republice letos volilo více než 17 tisíc lidí, což je o pět tisíc více než při loňském prvním ročníku. Pacienti mohli hlasovat formou dotazníků dostupných v nemocnicích nebo na webových stránkách www.nejlepsi-nemocnice.cz. V anketě odpovídali na třiadvacet otázek, kterými hodnotili kvalitu péče lékařů a sester nebo kvalitu stravování. Lidé mohli také navrhnout, v čem by se zařízení mělo zlepšit či v jakých oblastech je daná nemocnice lepší než jiná.

„I pro příští rok budeme klást důraz na další zlepšování komunikace mezi klienty a zdravotníky,“ řekl ředitel nemocnice ve Valašském Meziříčí Milan Leckéši.
„Pokud budou dostupné konkrétní výstupy z ankety, tak si je rádi prostudujeme,“ reagovala mluvčí Vsetínské nemocnice Lenka Plačková s tím, že sledují spokojenost pacientů již několik let. „Pokud jsou nějaké negativní či kritické připomínky, tak je průběžně řešíme,“ doplnila. Vyjádření Krajské nemocnice T. Bati se sehnat nepodařilo.

Každá z nemocnic obdrží speciální heslo, které jí umožní vstup k některým analýzám. Zájemci o komplexní výsledky si pak mohou objednat detailní hodnotící zprávu. „Je potřeba zdůraznit, že výsledky jsou pohledem veřejnosti a doplňují hodnocení v odborných žebříčcích,“ upřesnil Vavřina.
Zařízení v Meziříčí bylo do roku 2003 městskou nemocnicí. Od ledna 2004 je součástí holdingu AgelS.