Nezapomenutelným způsobem také propůjčil svůj hlas figurkám z animovaného seriálu Krysáci natočeného ve Filmových ateliérech ve Zlíně.

Jak vnímáte cenu Zlatý střevíček? 
„Je to příjemný pocit a mám radost. I když člověk si říká, nám starším lidem už ty ceny přibývají na cestu. Minule dostal cenu Čmaňa (Pavel Zedníček, pozn. redakce), tak jsem měl strach, že mu cenu vzali a teď ji dávají mně.

Točíte rád filmy a seriály pro děti?
Ano, určitě. Mám tři syny a tři děvčata, takže vím o dětech své. Nesnažím se hrát jinak pro děti než pro dospělé. Snažím se, aby to bylo tak, jak to má být.

Na Chodníku slávy ve Zlíně se v úterý 4. června 2024 u příležitosti 64. ročníku Zlín Film Festivalu rozzářily další tři hvězdy. Jejich majiteli jsou herečka Tatiana Dyková a herci Petr a Matěj Formanovi.
Na Chodníku slávy ve Zlíně nově září hvězdy Tatiany Dykové a bratrů Formanů

Jak je pro vás důležité hrát s vlastním potomstvem?
Je. I z praktických důvodů, protože tím mám možnost se s nimi častěji vídat. Vzájemně se poznáváme, máme k sobě blízko a prožíváme spolu různé peripetie od krizí až po radost. Od objetí až po škorpík. (Bolek Polívka nyní hraje společně se synem Vladimírem ve hře Šašek a syn a s dcerou Annou ve hře DNA, pozn. red.)

Nejnovější hrou ve vašem domovském divadle v Brně je autorské představení Sága aneb Vizovský zázrak. O čem je? 
Z představení mám velkou radost. Hra je o divadle, ironická, samožerná biografie. O tom, co je v divadle stálé, co se dá nahradit a co se nahradí naopak těžko. Je tam klíč, o kterém moc nemůžu mluvit, protože bych prozradil tajemství. Také je to o mých rodičích a mém dětství.

V čem tkví úspěch večerníčku Krysáci, v němž jste propůjčil hlas hlavním postavám?
Je to vynalézavý příběh s humorem a přátelstvím. My jsme ti krysáci a né potkani, tam je vlastně takzvaná stavovská krysí hrdost. Ve večerníčku se vždycky mluví o přátelství hezky. A potom, že se to odehrává na pozoruhodném místě, což je smetiště u Vizovic…

Cenu mládežnické poroty za nejlepší celovečerní film pro dospívající a mládež získal kanadský snímek Jak v nebi, tak i na zemi. Převzala ji herečka Lou Thompson, představitelka jedné z hlavních rolí; úterý 4. června 2024
Ceny dětské a mládežnické poroty Zlín Film Festivalu získaly dva snímky z Kanady

Bolek Polívka se stal už třicátým druhým držitelem ocenění za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež na Zlín Film Festivalu. Tradice ceny, kterou si ze Zlína odváží, sahá do roku 1997, kdy ji jako první získal zlínský režisér hraných filmů pro děti a mládež Josef Pinkava. V minulosti si Zlatý střevíček převzali například Iva Janžurová, Eliška Balzerová, Karel Gott, Zdeněk Svěrák, Adolf Born, v loňském roce potom Pavel Nový a Zlata Adamovská.