Mediálním partnerem akce je Zlínský deník

Nejde o ledajaký bazar. V přízvisku má slova hravý a nedrahý, což vystihuje charakter akce. Všichni ti, kteří mají rádi dobré skutky a hravé nakupování, mohou v úterý zamířit právě sem.Místo je jako stvořené pro všechny, kteří do svých domovů hledají pomyslný chybějící kousek skládačky. Právě na tomto dobročinném bazaru lze totiž nalézt pestrou paletu věcí.

Zájemci se setkají se starožitnostmi, bižuterií, knihami, hodinkami, gramodeskami či keramikou. Výjimkou nebudou ani kabelky, obrazy, bytové doplňky, sportovní oblečení, hračky, kosmetika, šály, šátky, čepice.„Bazary ve velkých městech nabídku tohoto druhu nemají. Nabízíme mimo jiné nádherné starožitnosti, opravdové retro i maličkosti pro každého,“ uvedla fundraiserka občanského sdružení Naděje Zuzana Šlúchová. Podle ní se do projektu zapojili zaměstnanci Naděje, dobrovolníci, spřízněné osoby či známí. Na své si přijdou všechny věkové kategorie, protože výběr je opravdu široký.

Návštěvníci si mohou svůj byt ozvláštnit třeba retro gramofonovými deskami. Některá z přítomných dam obohatí svůj šatník luxusní kabelkou či opaskem navrženým módní návrhářkou Lenkou Holotíkovou, která bez váhání bazar podpořila.Milovníci tradičních dekorativních předmětů si mohou pořídit zdobné ručně dělané přehozy na postel a ručně vyšívané ubrusy.Praktickou nabídku bazaru zaujímají například koberce, záclony nebo celoroční oblečení a obuv pro děti i dospělé.

Nebude chybět ani občerstvení. „Přichystali jsem vánoční nápoje s překvapením. Ten, kdo si koupí čaj, má možnost si vybrat hrníček, který mu už zůstane,“ přiblížila Šlúchová.Opravdovou zajímavostí je pak vázaný naučný slovník z roku 1886. Klienti sociálně terapeutických dílen nabídnou k prodeji ručně tkané koberce a výrobky ze včelího vosku.

Všichni s dobrou náladou a otevřenou myslí jsou srdečně zváni 7. prosince od 10 hodin dopoledne do 19 hodin večer.Výtěžek z bazaru bude věnován na nákup nových polohovacích postelí pro obyvatele Domu pokojného stáří Naděje a pořízení klimatizačního zařízení do zlínské pobočky sociálně terapeutických dílen Naděje.