Nejvíce lidí bez práce je v okrese Kroměříž, nejméně jich pak je na Zlínsku, kde podíl nezaměstnaných dokonce klesl pod hranici pěti procent. A nejen to.

„Ve dvou obcích z tohoto regionu – Bělov a Haluzice – nebyl evidován ani jeden uchazeč o zaměstnání," zdůraznila ředitelka krajského úřadu práce. V Haluzicích tak panuje oprávněný optimizmus. „Velmi nás to těší," sdělila včera po zveřejnění výsledků nezaměstnanosti Deníku starostka Haluzic Stanislava Zvonková. Příčinu vidí i v tom, že lidé z obce se nebrání dojíždění za prací.

„Většina místních se snaží zaměstnání najít a když nenajdou tady v Haluzicích, tak dojíždějí dále," vysvětluje starostka. „Nikdy jsme u nás neměli potíže s nezaměstnaností," dodává s úsměvem.

Naopak s nejvyšším počtem lidí bez práce jsou Kunkovice na Kroměřížsku, kde je podíl nezaměstnaných nejvyšší ve Zlínském kraji s hodnotou 15,63 %. V krajském městě je v evidenci úřadu práce 2534 lidí, což v přepočtu činí nezaměstnanost 4,88 %.

Volných pracovních míst v nabídce úřadu je dost. „Ve Zlínském kraji celkem 6992 volných míst, což je nejvyšší údaj od září 2008," dodala Miriam Majdyšová.

Nezaměstnanost