„V průběhu měsíce června se na úřadech práce v kraji nově zaevidovalo 3 652 lidí a vyřazeno bylo 2 975,“ uvedla mluvčí zlínského úřadu práce Miriam Majdyšová. Dodala, že ve srovnání s předcházejícím měsícem došlo k mírnému nárůstu počtu nových uchazečů, a zároveň k poklesu počtu těch vyřazených.

V průběhu měsíce června se počet uchazečů o zaměstnání zvýšil o 677 osob, tedy celkem na téměř devětadvacet tisíc.

„Nezaměstnanost vzrostla ve všech okresech Zlínského kraje. Nejvíce to bylo na Zlínsku, a to o 3,27 procenta a v okrese Kroměříž o 2,88 procenta. Nejméně pak na Vsetínsku o 1,45 procenta,“ přiblížila Majdyšová. Zmínila, že okresem s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v rámci kraje nadále zůstává Vsetín s 10,92 procenty. Nejmenší procento lidí bez práce je zatím Zlín s hodnotou 7,98.

Se stoupajícím počtem nezaměstnaných klesá počet volných pracovních míst. Ke konci června jich na úřadech práce v kraji podle Majdyšové evidovali 1880, což je o 169 méně, než v květnu. „ Na jedno volné místo tak připadá více než patnáct uchazečů o zaměstnání. Nejčastěji nabízená práce je profese zedník. Těch evidujeme přibližně sto sedmdesát,“ sdělila mluvčí zlínského úřadu práce.