Stejně jako stovky dalších lidí se přišla na prvního přímo voleného prezidenta podívat osobně. Zaplněné zlínské náměstí Míru přivítalo prezidenta Miloše Zemana potleskem. Objevily se i ojedinělé protestní hlasy či dokonce transparent. Své odpůrce však prezident odzbrojil s noblesou. „Pánovi, který drží transparent „Stop Zemanovi, Stop totalitě" dám velmi rád prostor pro první dotaz. Také se rád dozvím, čím jsem si to zasloužil," reagoval prezident. Právě kvůli dotazům Zlíňanů bylo posunuto také oficiální přijetí na radnici.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana ve Zlínském kraji.

„O panu prezidentovi se ví, že ho dobíjí stromy a dobří lidé. Věřím, že se tu sešlo dost dobrých lidí, a že tedy odjede ze Zlína plný energie," přál prezidentovi Miroslav Adámek, primátor Zlína.

Korupce, nezaměstnanost, nezodpovědnost bankovního sektoru či řešení církevních restitucí. Všech těchto témat se Zlíňané ve svých otázkách dotknuli. Prezident se také vyjádřil k říjnovým volbám.

„Nejsem tu proto, abych podporoval kteroukoli stranu. Chci vám, občanům, říct jediné. Jděte k volbám, protože pokud nepůjdete, vaše propadlé hlasy si rozeberou strany, které byste nikdy třeba nevolili.

Pečlivě si pročtěte programy stran a volte lidi, které znáte a o kterých víte, že už něco dokázali," doporučil jak svým příznivcům, tak odpůrcům pan prezident.