„Je úplně vyprodáno,“ hlásí z pokladny Martina Bubeníková. Na letošní noční prohlídky hradu Malenovice se totiž musely rezervovat vstupenky předem. Ani to však zájemce neodradilo. „Pořádáme noční prohlídky už asi dvacet let, vždy právě v polovině července a v polovině srpna,“ připomněla Martina Bubeníková.

Letos první návštěvníci vyrazili na noční prohlídku v sedm a poslední v deset večer. „Každou hodinu jdou dvě skupiny po třiceti lidech, takže dohromady se tady vystřídá asi 240 lidí,“ vysvětlila Bubeníková.

Kromě komentované prohlídky čekal na návštěvníky také doprovodný program. Hned na nádvoří se předvedli rytíři se svým humorným vystoupením, ve vnitřních prostorách zase okouzlily tanečnice v dobových kostýmech a na závěr nechybělo ani tradiční strašidlo. Mimoto pak byla součástí prohlídky i expozice s názvem „Broučci, které bychom měli znát“. A zájem už je i o blížící se srpnovou noční prohlídku. „Od sobotního rána už začali prodávat lístky na srpnový termín. Podařilo se nám ho už téměř kompletně vyprodat,“ uzavřela Martina Bubeníková.

Dominik Pohludka