Včera jej představila na tiskové konferenci ve Zlíně. „V knížce nazvané Slabíkář, kterou poskytujeme dětem zdarma, radíme třeba jak se ucházet o práci, shánět bydlení nebo na který úřad se obrátit v případě nějakých potíží,“ uvedla Macharáčková. Jde podle ní už o páté vydání a jeho náklad bude pět set kusů.

„Také tentokrát bude brožura doplněna o některá nová témata. Například zde přibližujeme problematiku rodičovství, protože hodně dívek z domovů brzy po osamostatnění otěhotní,“ nastínila autorka knihy. Poprvé bude knížka vydána celobarevně.

„Slabikář se snažíme podpořit také setkáním dětí, které je může více zaujmout,“ doplnila Macharáčková. To se podle ní uskuteční od 6. do 8. června v domě na půli cesty v Pohořelicích u Brna.

„Celkově se jej zúčastní přibližně šedesát dospívající dětí z domovů, například ze Zlína, Bojkovic, Liptálu a Brna,“ doplnila Macharáčková. Brožuru dostanou jednak děti na semináři, zasílá se ale také do dětských domovů a zájemcům , kteří si ji přímo u autorky vyžádají.