„Jsem rád, že tu vznikl další nový úsek cyklostezky, ale bohužel není celá, chtělo by ji protáhnout ve směru na Spytihněv. Jezdím pořád na kole a cyklostezky mám moc rád, jsou bezpečnější a nemusím řešit auta kolem," řekl Deníku Fero ze Slovenska, který zrovna v těchto dnech tráví svůj čas u příbuzných v Napajedlech.

Ještě před otevřením cyklostezku otestoval s člunem na zádech.

Nový úsek cyklostezky vede podél Baťova kanálu.

„Cyklostezka je vedena v délce 45 kilometrů od Uherského Hradiště až po Kroměříž. Realizací projektu vznikl na katastru města další, tři čtvrtě kilometrový úsek," informovala starostka Napajedel Irena Brabcová.

Její místo je pod silničním mostem, dále vede podél protipovodňové moravní zdi, na hrázi řeky Moravy, podél břehové hrany řeky, ukončena je na místní komunikaci v ulici Pod Zahrádkami mezi pálenicí a průmyslovým areálem Slavia.

„Tam plynule navazuje na nynější značenou cyklotrasu Moravská cyklostezka C 47 po místních komunikacích až k rekreačnímu areálu Pahrbek," podotkla Irena Brabcová.

Sotva slavnostní pásku přestřihli, několik cyklistů ji hned oficiálně otestovalo. Mezi nimi byl například Adam Beneš ze společnosti Strabag, která zakázku pro město realizovala.

„Komplikace při stavbě nebyly žádné, byl to standardní projekt. Cyklostezek jsme už stavili dříve několik. Tady jsme díky dobrým podmínkám mohli zkrátit termín a cyklostezka je tak připravena na sezonu," sdělil Deníku Adam Beneš.

To Radim Hubáček, technický dozor stavby, který se v pátek dopoledne rovněž oděl do cyklistického úboru, podotkl, že cyklostezku by chtělo opravdu prodloužit na Spytihněv.

„Jinak jsem i já osobně za ni rád. Mohu říct, že jiné cyklostezky nejsou v takové kvalitě, jako je tady tato," podotkl Radim Hubáček. Celkové náklady činily 4,1 milionu korun, stavba byla financována z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 2,7 milionu korun, z rozpočtu města Napajedla putovalo 1,4 milionu korun.