Nárůst počtu obyvatel v této městské části výmluvně dokládají i plná dětská hřiště, která lidé ještě před několika měsíci využívali jen sporadicky. „Koupili jsme tady byt, ale u našeho domu, který se nachází směrem k Sadům, žádné dětské hřiště nepostavili. Máme sice u domu velkou parkovací plochu, na děti ale stavebníci asi moc nemysleli. Proto chodíme na dětské hřiště do vzdálenější části sídliště Východ,“ řekla maminka tří malých dětí Denisa Sládková.

V okrajové části sídliště vyrůstají další dva bytové domy, pro třetí už je „vykolíkovaná“ parcela v jejich blízkosti. Podle některých obyvatel sídliště přestanou brzy herní plochy potřebám sídliště stačit. „Do tří nových domů se může nastěhovat celkem zhruba 300 dalších lidí. Přinejmenším každá druhá rodina má dítě. Je tedy možné, že těch pár plácků, které Východ má, brzy přestane stačit. Kde si pak budou všechny děti hrát, netuším,“ tvrdí Pavel Pařízek.

Zástupci města ale s žádnou novou výstavbou dětských plácků v nejbližších letech nepočítají. „Sídliště Východ disponuje dětskými hřišti v každém vnitrobloku, pokrytí je dostatečné, další hřiště v těchto dnech neplánujeme,“ sdělila mluvčí Městského úřadu Uherské Hradiště Petra Zemčíková.

Odborníci ale tvrdí, že zástupci města by si měli důsledněji pohrát s matematickými čísly. „V současné době se radnice snaží vyhovět normám evropské unie a řadu hygienicky nevyhovujících plácků zrušili. Vzhledem k babyboomu posledních let by ale měly situaci ve městech monitorovat a v případě nárůstu počtu obyvatel v hustě obydlených zónách hledat nové lokality pro výstavbu hygienicky normovaných hřišť,“ doporučuje ekonom Karel Kaňovský. (kO)