Řešení problému nakonec našlo hulínské zastupitelstvo jen nedaleko. Činžovní dům totiž postaví soukromá firma o pár desítek metrů dál oproti původnímu plánu, konkrétně na místě navrhovaného chráněného bydlení.

Jeho výstavbu naopak musela hulínská radnice kvůli chybějícím penězům zrušit. „Naším přáním bylo, aby k rozvoji bydlení ve městě došlo. Ale nechtěli jsme nic protlačit přes odpor občanů. Později jsme dospěli k tomuto kompromisu,“ řekl starosta Hulína Roman Hoza s tím, že stavba začne ještě letos.

Radnice vyhověla petici, místo domu s pečovatelskou službou budou byty

V současné době tamní radnice připravuje podklady pro prodej parcely firmě.

„Společnosti pozemek prodáme za běžnou cenu. Investor slibuje, že v objektu bude třicet bytů. V přízemí by také nemělo chybět nějaké obchodní zázemí. My bychom měli představu, že by tam mohla být lékárna,“ komentoval vedoucí investičně-správního odboru Zdeněk Váňa.

Proti původní výstavbě protestovalo několik stovek obyvatel jednoho z největších sídlišť ve městě. „Petici podepsalo dvě stě čtyřicet lidí ze dvou panelových domů v bezprostřední blízkosti uvažované výstavby. Měli jsme ale zmapován zájem lidí i z dalších domů na našem sídlišti. Je reálné, že by počet podpisů na petici vzrostl nejméně na pět set,“ uvedl jeden z autorů petice Vítězslav Němeček.

Podotkl, že obyvatelé sídliště byli dokonce i připraveni od města pozemek odkoupit za vlastní úspory. „Podle podkladů, které jsme měli k dispozici, se jedná o 377 metrů čtverečních v ceně dvě stě tisíc korun,“ doplnil Němeček.

Lidem, kteří podepsali petici, nejvíce vadilo to, že by bytovka stála příliš blízko současné zástavbě, že by lokalita přišla o městskou zeleň a tamní děti o hřiště. Upozorňovali také na to, že by se na sídlišti zvýšila hlučnost, prašnost a zastínění.