Finance už má magistrát vyčleněné. Půjde o 12 a půl milionu korun. Kromě nových šaten je však potřeba opravit také opěrnou zeď, kterou poničily loňské přívalové deště.

„Samotná stavba začne v květnu, ale přípravné a demoliční práce zahájíme už za pár dní. Největší výhoda nových šaten bude v tom, že budou splňovat dnešní standardy," informoval Ondřej Běták, náměstek primátora pro oblast sportu.

Podle správce stadionu Libora Kašného umožní nové kabiny pořádání více a atraktivnějších atletických akcí a závodů.

„Stadion splňuje přísná kritéria, což neplatilo o šatnách. Je dobře, že se do toho město pustí. Díky lepšímu zázemí se zde budou moci například pořádat kvalitnější závody," uvedl jednu z výhod správce stadionu.

Na Stadionu mládeže sportují kromě škol především atleti či zlínští softbalisté nebo ragbisté. Ti sice mají své hlavní šatny jinde, v samostatné budově, přesto i oni nové šatny uvítají.

„My máme k dispozici jen tři nebo řekněme tři a půl šatny. Když pořádáme nějaký turnaj a většinou se jedná o mládež, musíme využít i atletické šatny. Připravovaná výstavba šaten je proto přínosná i pro náš klub," uvedl Jiří Javořík, sportovní ředitel Rugby Club Zlín.

Výstavba provoz areálu neomezí

V případě výstavby šaten nebude provoz oválu výrazně omezený. Pochopitelně nebudou k dispozici původní šatny. Správce stadionu však má připravené varianty, jak toto období přečkat.

K omezení pohybu by však došlo v případě rekonstrukce opěrné zdi. „Při opravě zdi by nebyl přístup na tréninkovou plochu pod tribunou a na tribunu," upřesnil Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínského magistrátu.

Kdy se bude opravovat i opěrná zeď, však ještě není jisté. Město zažádalo o dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Rozhodnutí o přidělení dotace má padnout na přelomu dubna a května," doplnil mluvčí města. Náklady se odhadují na 5,5 milionu korun.

V případě, že by město dotaci získalo, předpokládaný termín opravy opěrné zdi by byl přelom srpna a září. Součástí by byly i úpravy tribuny a nové osvětlení. „V případě, že neuspějeme, budeme se do toho ovšem muset pustit sami. I podle geologů není na co čekat," doplnil Běták, podle nějž má radnice se stadionem do budoucna i další plány.

Nová tréninková plocha pro baseball

Měla by se odtěžit část svahu a na získané rovné ploše by si vybudovali baseballisté tréninkovou plochu pro odpaly.

„Investovat se bude muset i do budovy, kde sídlí ragbisté. Mělo by jít o topení, střechu i zateplení," nastínil Běták další etapy proměny stadionu a příslušenství.

Zlínský Stadion mládeže patří ke nejvytíženějším sportovištím ve městě. V loňském roce byl přístupný 360 dní. Celková návštěvnost stadionu přesáhla za rok 2014 zhruba 85 tisíc osob.