Nejrozsáhlejší rekonstrukce čekají Dětský domov ve Zlíně, vyjdou na celých patnáct milionů. „Opravy začaly koncem května a mají být dokončeny v říjnu,“ uvedla ředitelka domova Helena Stráská.

Do té doby musejí děti bydlet v náhradních prostorech v Přílukách. „Stavbaři dávají kompletně do pořádku Malotovu vilu, kde děti bydlí. Ty se tak mohou těšit na nové pokoje, topení, vodu, elektřinu, fasádu a kuchyni,“ vysvětlila Stráská.

Opravám se nevyhnuly ani mateřské a základní školy ve Zlíně. „Novou elektroinstalaci bude mít mateřinka na ulici Osvoboditelů, větší úpravy čeká také respirační centrum v Budovatelské ulici,“ uvedl tajemník zlínského magistrátu Zdeněk Mikel. „Pátá základní škola ve Zlíně se bude pyšnit novými šatnami,“ doplnil. Mikel dále uvedl, že zateplení budov plánuje v září základní škola sídlící na třídě Svobody. „Při této rekonstrukci počítáme s využitím finančních prostředků z fondů Evropské unie,“ dodal.

Ani středoškoláci nepřijdou zkrátka. „Nové bydlení čeká zdravotní sestřičky studující ve Zlíně,“ uvedl náměstek hejtmana Josef Slovák, který má školství na starosti. „Střední odborná škola v Otrokovicích bude mít nový sportovní areál a vodovod za čtyři miliony,“ doplnil.