Rekonstrukci zdrželo vyřizování stavebního povolení na přeložky inženýrských sítí. Práce ještě ani nezačaly

„S projektem se nadále počítá a pokračuje se v přípravách, projekt zdrželo vyřizování stavební povolení na přeložky inženýrských sítí,“ upřesnil náměstek primátora Miroslav Kašný.

Zmínil, že na společné radě Zlínského kraje a města Zlína se projekt projednával jako jeden z bodů, nezazněl ale konkrétní termín. „Nicméně byli jsme z kraje informováni, že na tuto záležitost hledá finanční prostředky už v letošním roce, a to samé platí i o městě,“ řekl Kašný.

Právě na financích závisí jeden z hlavních kroků projektu, a to přesunutí dopravní komunikace z bezprostřední blízkosti známého poutního místa – kostela Narození Pany Marie.

Asi před týdnem obdrželo Ředitelství silnic Zlínského kraje od města projektovou dokumentaci a stavební povolení, na jejichž základě připraví investiční záměr. „Ten předložíme městu na společném jednání, které se má konat za čtrnáct dní. Na jeho základě pak dohodneme s městem podmínky,“ uvedla Jitka Škrabalová, náměstek pro investiční výstavbu ŘSZK.

Zatím prý nedokáže říct, jestli se bude jednat o záležitost letošního roku. „Rozpočet, který máme k dispozici, je totiž menší, než jsme očekávali. Stavba tedy bude nejspíš záležitostí dvou let,“ zmínila Škrabalová.

Rozhodnutí rekonstruovat prostranství padlo na začátku roku 2009. Důvodů k tomu bylo hned několik. Jednak náměstí postrádalo dostatečnou shromažďovací plochu, prostor před kostelem je jen omezený. Křižovatka v blízkosti kostela je navíc nepřehledná a jako celek působí současné náměstí velmi neutěšeně.