„Příprava stavby byla složitá zejména z důvodu dopravního napojení na hlavní komunikaci,“ řekl. Proto také byla na nějakou dobu přerušena. „V současné době projednáváme velikost centra a technické podmínky nutné pro výstavbu,“ doplnil Pištěk. Pokud nenastanou komplikace, může Tesco podle něj novou prodejnu otevřít do roka.

Mluvčí Tesca Jana Matoušková tyto zprávy zatím nepotvrdila. „Nyní mohu jen říct, že během letošního roku bychom chtěli počet prodejen rozšířit o další dvě desítky,“ uvedla.

Starostka Otrokovic Radoslava Matuszková zatím nemá o plánované stavbě podrobnější informace. „Jedná se o soukromý pozemek a já netuším, jaké s ním má majitel záměry,“ doplnila. „Město samozřejmě proti novému obchodnímu centru nic nemá, jakékoliv rozšíření služeb by místní obyvatelé uvítali,“ dodala Matuszková.

Některé občany Otrokovic však novina příliš nenadchla. „Dříve bych snad nový supermarket uvítala, ale teď mám kousek Lidl i Albert,“ vyvrátila Růžena Janíková z Kvítkovic tvrzení, že by se na novou prodejnu těšila.

Podobný názor má také místní obyvatel Jaroslav Janota. „Mám pocit, že už je tady obchodů hodně, takže z toho moc nadšený nejsem,“ uvedl.
V současné době je areál nedaleko vlakového nádraží v Otrokovicích využitý přibližně z osmdesáti procent.