Namísto původního a klasického řazení totiž nyní po dokončení dalšího úseku rekonstrukce silnice I/49 funguje nový systém, který řidiče mate. A hlavně ty, kteří prostředí neznají.

„Já tudy jezdím denně a klepu si u toho na čelo už delší dobu. Někteří neználci tady často i zmatkují a ztrácejí se v tom," usmívá se sarkasticky další šofér Bedřich Hora.

A co přesně řidiče štve? Zatímco dříve před křižovatkou ke dvěma přímým pruhům přibyl jeden odbočovací vlevo a později i druhý odbočovací vlevo, nyní je před křižovatkou jakýsi ostrůvek a druhý pruh, kterým se řidiči k Centru dostanou, začíná až několik metrů před křižovatkou.

Podle krajského šéfa Ředitelství silnic a dálnic Karla Chudárka je potřeba problém brát tak, že rekonstrukce stále není hotová.

„Zatím se jedná o nedokončenou stavbu. Až bude v polovině roku vše hotové, tyto problémy tam nebudou," vysvětluje Chudárek s tím, že ovšem momentálně nedokáže potvrdit, zda dopravní pruhy po dokončení zůstanou v této podobě, nebo budou upraveny.

Momentální stav se příliš nelíbí ani krajskému koordinátorovi agentury BESIP Zdeňkovi Patíkovi.

„Upřímně nechápu, proč je to takto vyřešeno a co tím projektant sledoval. Nemyslím si, že by na místě vznikaly nějaké nehody, aby se to muselo takto předělat. Přijde mi to rozhodně nelogické," podivoval se dopravní specialista.

Kvůli tomuto systému se často stane, že se řidiči, kteří se rozhodnou jet do obchodního centra, snaží najet do odbočovacího pruhu několik metrů před křižovatkou.

Ovšem nyní již přes plnou čáru a s rizikem, že se střetnou s vozidlem z druhé strany. Za ohrožení při předjíždění z pruhu do pruhu přitom hrozí bloková pokuta 2000 korun či 2500 korun v trestním řízení. Stejné jsou i sankce za přejetí plné čáry, a to i při přejíždění do odbočovacích pruhů.